W 98. rocznicę powołania do życia Policji Państwowej na placu apelowym Wyższej Szkoły Policji zebrali się funkcjonariusze i pracownicy uczelni, by wspólnie uczcić to wydarzenie. Obchody Święta Policji były również okazją do wręczenia odznaczeń i awansów, w tym także policjantom z komendy powiatowej.

Święto policji
Uroczystości z okazji Święta Policji stały się okazją do wręczenia odznaczeń i awansów funkcjonariuszom komendy powiatowej

Uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Główna część święta odbyła się na placu apelowym szczycieńskiej uczelni.

Podczas obchodów złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą policjantów – jenców obozu w Ostaszkowie zamordowanych przez NKWD w Kalininie. Następnie wicewojewoda warmińsko – mazurski Sławomir Sadowski, zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, komendant rektor WSPol insp. dr Marek Fałdowski, komendant wojewódzki insp. Tomasz Klimek oraz komendant powiatowy mł. insp. Tomasz Bzymek wręczyli policjantom i pracownikom cywilnym odznaczenia, medale i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Te ostatnie otrzymało 40 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.