Koło łowieckie „Świt” w Pasymiu, na czele którego stoi prezes Kazimierz Oleszkiewicz, obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w sali balowej „Albizja” w Lemanach. W ich trakcie zasłużonym  dla rozwoju polskiego łowiectwa myśliwym wręczono odznaczenia. Złoty Medal Zasługi Łowieckiej (ZŁOM), najwyższe odznaczenie łowieckie otrzymał Remigiusz Borowski.

W gronie odznaczonych znaleźli się (od prawej): Remigiusz Borowski, Roman Starczak, Jan Walerzak i Mirosław Medźwiedzki

W minioną sobotę Koło Łowieckie „Świt” świętowało 70-lecie swego istnienia. Tego dnia jego członkowie wraz z małżonkami, przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół oraz zaproszeni goście, w tym poseł Urszula Pasławska, starosta Jarosław Matłach i burmistrz Pasymia Cezary Łachmański stawili się w sali balowej „Albizja” w Lemanach, gdzie odbyły się główne uroczystości. Rozpoczął je występ uczniów Szkoły Podstawowej z Pasymia, z którą koło blisko współpracuje od lat, realizując liczne projekty z zakresu ekologii i ochrony przyrody. W wykonaniu uczniów zebrani usłyszeli m.in. fragment z „Pana Tadeusza” - koncert Wojskiego oraz piosenkę „Pojedziemy na łów”.

Później prezes Kazimierz Oleszkiewicz przypomniał najważniejsze wydarzenia z historii koła, a także wspominał osoby najbardziej dla niego zasłużone. Pamięć tych, którzy odeszli już do Krainy Wiecznych Łowów uczczono minutą ciszy.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.