Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego ma zrewolucjonizować system komunikacji w Polsce. Podróże mają być szybsze i bardziej komfortowe, a czas dojazdu z największych polskich miast do Warszawy będzie wynosić maksymalnie 2,5 godziny. Czy jest szansa, że skorzystają na tym również mieszkańcy Szczytna i okolic?

Szczytno bliżej CPK
„Szprycha” numer 2 połączy CPK z Olsztynem, a jedna z nitek „szprychy” numer 3 przebiegnie przez Łomżę, Pisz, Orzysz aż do Giżycka. Obie jednak ominą Szczytno

Fundamentem modernizacji infrastruktury kolejowej jest siatka linii kolejowych (nazwanych „szprychami”) dochodzących do Centralnego Portu Komunikacyjnego z dziesięciu stron kraju. Przez województwo warmińsko-mazurskie mają przejść dwie z nich. Niestety Szczytno nie znalazło się na trasie żadnej, przez co nasze miasto straciło szansę na prowadzone inwestycje. Czy mimo to jest szansa, że mieszkańcy Szczytna skorzystają na gruntownej modernizacji sieci kolejowej?

Z PISZA

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jednym z najbliższych miejsc gdzie mieszkańcy Szczytna będą się mogli włączyć do sieci nowych połączeń kolejowych i pojechać np. do Warszawy, będzie Pisz. Biorąc pod uwagę, że jeszcze nie tak dawno pociągi na odcinku pomiędzy Piszem a Szczytnem nie kursowały wcale, a linii groziła nawet całkowita rozbiórka, opcja takiej podróży wydaje się nie lada atrakcją.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.