Niska pozycja Szczytna w kolejnym ogólnopolskim rankingu, tym razem dotyczącym dynamiki rozwoju samorządów, martwi przedstawicieli sąsiednich gmin. - Stolica powiatu, poprzez swoją prężną działalność, powinna windować nas w górę, tymczasem tak niska jej pozycja nasze gminy ciągnie w dół – ubolewa jeden ze znanych samorządowców.

Szczytno w rankingowym ogonie

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o ogólnopolskich rankingach samorządów, które opublikowały „Rzeczpospolita” i „Wspólnota”. W tym drugim, w którym oceniano dokonania samorządów w mijającej kadencji znakomicie wypadło Świętajno, zajmując w klasyfikacji ogólnej 12. miejsce, a w wojewódzkiej – pierwsze. Dziś postanowiliśmy się przyjrzeć jak w rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się samorządów wypadły inne gminy z naszego powiatu.

Najbardziej rzuca się w oczy bardzo niska pozycja stolicy powiatu. Na 2479 jednostek samorządowych w Polsce miasto Szczytno zajmuje dopiero 2352. miejsce. Jest najniżej sklasyfikowane w powiatowej stawce i znajduje się prawie na końcu wojewódzkiej. Wśród 116 gmin i miast Warmii i Mazur zajmujemy lokatę ...111. Za nami są tylko Braniewo, Miłakowo, Morąg, Małdyty i Pisz.

NIC SIĘ NIE STAŁO

Burmistrz Szczytna Danuta Górska nie widzi jednak żadnych powodów do niepokoju.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.