W szczycieńskim szpitalu trwa adaptacja pomieszczeń na potrzeby zakładu opiekuńczo – leczniczego dla osób starszych i przewlekle chorych. Będzie się on znajdował w starej części placówki, w pomieszczeniach do niedawna zajmowanych przez oddział chirurgiczny. Zakład, w którym znajdzie się ponad 30 łóżek, ma zacząć funkcjonować już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Szpital nie zwalnia inwestycyjnego tempa
W szpitalu prace idą pełną parą. Ich postępy na bieżąco monitorują dyrektor Beata Kostrzewa, starosta Jarosław Matłach i naczelna pielęgniarka Iwona Błaszczyk

SKUPIĄ SIĘ NA SENIORACH

Szpital w Szczytnie nie zwalnia inwestycyjnego tempa. Dopiero co oddano do użytku przeniesiony ze starej bryły do nowego skrzydła oddział chirurgiczny i otwarto Szpitalny Oddział Ratunkowy, a już szykują się kolejne istotne zmiany w funkcjonowaniu placówki. Trwają właśnie zaawansowane prace związane z utworzeniem zakładu opiekuńczo – leczniczego. Będzie się on znajdował na piętrze starej części zabytkowego budynku, w pomieszczeniach zwolnionych przez chirurgię. - Znajdzie się tu 31 miejsc zwykłych i 4 wyposażone w respiratory – informuje dyrektor szpitala Beata Kostrzewa. Utworzenie ZOL-u to część większego projektu, w którym uczestniczy szczycieńska placówka.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.