Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już od maja 2020 roku czas przejazdu pociągu ze Szczytna do Ełku skróci się o ponad godzinę.

Szybciej do Ełku
W ramach modernizacji do największych zmian dojdzie na stacji w Spychowie

O WŁOS OD ZAMKNIĘCIA

Jeszcze w 2013 roku wydawało się, że linii kolejowej łączącej Szczytno z Ełkiem nic nie jest w stanie uratować. W tym właśnie czasie PKP PLK S. A., szukając oszczędności, wpisała ten odcinek kolejowy na listę połączeń przeznaczonych do likwidacji. Linię udało się uratować jedynie dzięki oporowi kilku samorządów, przez tereny których przebiega. Dziś nikt już nie myśli o rozbiórce torów, a coraz większymi krokami zbliża się rozpoczęcie prac modernizacyjnych.

BĘDZIE LEPIEJ

Zgodnie z rozpisanym przetargiem na „Prace na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno – Ełk”, sytuacja ma ulec diametralnej poprawie. Prędkość na niektórych odcinkach wzrośnie do 120 km/h. W czasie prac zostanie wymieniona nawierzchnia torowa na całej długości szlaku. Poza tym przewiduje się wymianę ponad 20 rozjazdów oraz przebudowę ponad 180 obiektów inżynieryjnych. Wszystkie te prace pozwolą na skrócenie czasu przejazdu o około 70 minut.

KOMFORT PODRÓŻNEGO

Inwestor zadbał także o podwyższenie komfortu podróżnych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.