Drugie Międzygminne Targi Przedsiębiorczości w Pasymiu za nami. Udział w nich wzięło ponad 40 przedsiębiorców. To mniej niż rok temu. Mniejsze też było zainteresowanie zwiedzających. Dlaczego?

Targi do poprawki
Mimo słabej frekwencji zwiedzających, wystawcom (na zdjęciu Hanna i Wojciech Jadanowscy) podoba się inicjatywa organizowania targów

OKAZJA DO NOWYCH KONTRAKTÓW

Przez dwa dni, w sobotę i niedzielę, w ośrodku wypoczynkowym „Kalwa” w Pasymiu odbywały się Międzygminne Targi Przedsiębiorczości. Była to już ich druga edycja, w której udział wzięło ponad 40 firm oraz blisko 20 instytucji związanych z prowadzeniem doradztwa biznesowego i wspieraniem przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej.  - Stwarzamy im możliwość zaprezentowania swoich produktów i usług. Jest tu dobra okazja na wymianę doświadczeń, pozyskanie nowych kontraktów i partnerów biznesowych – mówił podczas otwarcia burmistrz Pasymia Cezary Łachmański, przewodniczący komitetu organizacyjnego targów.

Dwudniowy program wypełniły prezentacje i pokazy przygotowane przez dziewięć firm, panele dyskusyjne dotyczące możliwości wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw oraz szans i zagrożeń dla rozwoju rolnictwa.

Wśród zaproszonych gości można było spotkać posła Pawła Papke. - To ważne wydarzenie dla lokalnego biznesu, dlatego zachęcamy wszystkich do budowania marki tego przedsięwzięcia poprzez swoje uczestnictwo w targach w Pasymiu – mówił poseł.

ROZCZAROWANI WYSTAWCY

W porównaniu do roku ubiegłego w tym, zarówno liczba wystawców jak i zwiedzających targi była mniejsza.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.