Każdego dnia przybywa zakażonych koronawirusem, a rząd wprowadza kolejne obostrzenia mające na celu zahamowanie wzrostu zachorowań. Tymczasem wciąż nie brakuje takich, którzy uważają, że żadnej pandemii nie ma i snują najróżniejsze teorie spiskowe. - Niech ci ludzie pukną się w głowy – radzi doktor Joanna Pawłowicz – Radosz, która jako pierwsza już w styczniu na łamach „Kurka” ostrzegała mieszkańców Szczytna przed pochodzącym z Chin wirusem.

Puknijcie się w głowę
Doktor Joanna Pawłowicz – Radosz uważa, że teorie spiskowe głoszone przez osoby negujące istnienie koronawirusa wynikają z głupoty

W ostatnich tygodniach na ulicach Szczytna, m.in. na przystankach czy słupach ogłoszeniowych można było przeczytać „odezwy” kwestionujące występowanie koronawirusa. Ich autorzy dowodzą, że wywoływana przez niego choroba w ogóle nie istnieje, a jeśli nawet, to jest tylko „bezobjawową grypą”. Przekonują, że noszenie maseczek szkodzi zdrowiu oraz podają szczegółowe instrukcje co zrobić, aby uniknąć płacenia mandatów za ich brak. Antycovidowcy twierdzą ponadto, że… wystarczy nie robić testów, a problem zniknie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.