Projekt pod nazwą „Budowa tężni solankowej wraz z infrastrukturą” wygrał tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego Szczytna, zostawiając daleko w tyle dwie pozostałe propozycje. Otrzymał on 841 głosów ważnych spośród 1088. - Myślę, że w ludziach była potrzeba takiej inwestycji i to ona zadecydowała o wygranej – mówi Paweł Salamucha, pomysłodawca projektu.

Tężnia zwyciężyła w budżecie obywatelskim
Paweł Salamucha, autor zwycięskiego projektu, do głosowania na niego zachęcał za pośrednictwem mediów społecznościowych i podczas spotkań z mieszkańcami

Znamy już wyniki tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Szczytna. Mieszkańcy miasta mogli oddawać głosy na trzy projekty: budowę tężni solankowej wraz z infrastrukturą, miasteczko ruchu drogowego z elementami gier ruchowych i edukacyjnych przy SP nr 3 oraz ławki fotowoltaiczne rozmieszczone w parkach, nad jeziorem, w skateparku oraz dworcach PKP i PKS. Głosowanie trwało od 2 do 29 sierpnia. Swoje poparcie dla poszczególnych projektów szczytnianie mogli wyrażać na dwa sposoby: poprzez wrzucanie papierowych kart do urn usytuowanych w trzech punktach miasta oraz za pośrednictwem internetu. Ogółem oddano 1268 głosów, z czego 1088 było ważnych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.