W ostatnim odcinku naszego cyklu poświęconego analizie oświadczeń majątkowych samorządowców z powiatu, bierzemy pod lupę władze Szczytna. Tu liderką pod względem osiąganych dochodów jest burmistrz Danuta Górska, która z samorządowej kasy otrzymuje rocznie blisko 160 tys. złotych. Wrażenie na zwykłych zjadaczach chleba mogą też robić sumy zgromadzone na kontach przez niektórych radnych.

Tłuste diety i duże oszczędności
Burmistrz Danuta Górska jest wśród miejskich samorządowców liderką pod względem zarobków, z kolei radny Tomasz Łachacz ma największe oszczędności

ZASOBY FINANSOWE

Znaczna część radnych miejskich ma odłożone pieniądze na ciężkie czasy. Co ciekawe, do liderów pod względem zgromadzonych zasobów należą dwaj stosunkowo młodzi członkowie Rady Miejskiej, którzy nie przekroczyli jeszcze czterdziestki. Numerem jeden w tej kategorii jest 33-letni Tomasz Łachacz, na co dzień wykładowca w Wyższej Szkole Policji. Uciułał on, bagatela, 158 tys. złotych. Z kolei Sławomir Staszak, z zawodu monter konstrukcji drewnianych zaoszczędził 105 tys. złotych. To daje mu dopiero trzecią lokatę pod względem zgromadzonych zasobów, bo drugie miejsce należy do pracującej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Maryli Wierzbickiej (120 tys. zł).

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.