Sposób obchodzenia w Szczytnie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego spowodował ostrą i emocjonalną wymianę zdań pomiędzy burmistrz Danutą Górską a radną i członkinią PiS-u Anną Rybińską. Ta druga zarzuciła władzom miasta, że nie uczciły należycie tego wydarzenia. Przy okazji sugerowała, że burmistrz jedynie na pokaz manifestuje patriotyzm i pobożność. – To jest po prostu podłe – odpowiadała jej Górska.

To jest podłe, pani radna
Radna Anna Rybińska (z prawej) sugeruje, że burmistrz na pokaz manifestuje swój patriotyzm i pobożność. - To jest po prostu podłe – odpowiada jej Danuta Górska

O tym, że burmistrz Danuta Górska i radna Anna Rybińska, delikatnie mówiąc, nie przepadają za sobą wie każdy, kto choć trochę orientuje się w realiach szczycieńskiego samorządu. Ostatnio jednak między tymi dwiema paniami doszło do wyjątkowo ostrej i emocjonalnej wymiany zdań. Punktem zapalnym stały się niedawne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Te, jak się okazuje, zamiast łączyć, dzielą lokalnych samorządowców. – Po raz kolejny miasto nie uczciło tej rocznicy – wytykała Rybińska podczas posiedzenia jednej z komisji Rady Miejskiej. – Jako mieszkaniec, nauczyciel i patriotka jestem tym zbulwersowana – dodawała.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.