Liceum Ogólnokształcące w Rozogach w bieżącym roku szkolnym obchodzi swoje dwudziestolecie. Z tej okazji w miniony wtorek odbyły się uroczystości jubileuszowe.

To już 20 lat...
Dzięki realizacji międzynarodowych projektów uczniowie liceum odwiedzili m.in. Rzym

JUBILEUSZOWA UROCZYSTOŚĆ

Uroczystości, które odbyły się we wtorek 21 marca, zainaugurowała msza św. w kościele Marii Magdaleny w Rozogach. Następnie uczestnicy przemaszerowali do sali gimnastycznej, gdzie przedstawiono rys historyczny szkoły, a potem uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Nie mogło też zabraknąć jubileuszowego tortu oraz zwiedzania placówki, wspomnień i wspólnego oglądania kronik szkolnych.

NA BAZIE PODSTAWÓWKI

Liceum powstało na bazie rozbudowującej się szkoły podstawowej. Dla społeczeństwa gminy Rozogi była to ogromna satysfakcja, że na miejscu będą się uczyć, zdobywać wiedzę i kształcić przyszli ludzie oświaty, kultury i nauki. Duży wkład w powstanie placówki wnieśli działacze oświatowi i pracownicy administracji państwowej, na czele z ówczesnym wójtem Józefem Zapertem. To oni zabiegali w Kuratorium Oświaty w Ostrołęce o utworzenie ogólniaka w Rozogach. W pierwszym roku działalności do kl. I uczęszczało 27 uczniów. Radę pedagogiczną tworzył wtedy zespół 12 nauczycieli. Na przestrzeni 20 lat w liceum pracowało ich łącznie 39. Grono absolwentów liczy 384 osób. Świadectwo dojrzałości odebrało 358 maturzystów.

Od 2012 r. za najlepszy średni wynik maturalny z przedmiotów obowiązkowych przyznawana jest Nagroda Edukacyjna Wójta Gminy Rozogi.

Wielu absolwentów osiągnęło bardzo dobre wyniki, co pozwoliło im podjąć studia na najlepszych uczelniach w naszym kraju.

SUKCESY SPORTOWE

Jednym w ważniejszych wydarzeń w życiu szkoły była Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2000/2001 połączona z oddaniem największej w powiecie hali sportowej. Obiekt ten umożliwił uczniom osiąganie sukcesów w dziedzinie sportu. Przez 17 lat, w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego w piłce ręcznej, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, utrzymują się w czołówce powiatu oraz regionu. Największy sukces odnieśli chłopcy w 2006 i 2011 roku, plasując się na IV miejscu w województwie. Szkoła może też poszczycić się czołowymi lokatami w sztafetowych biegach przełajowych, tenisie stołowym i lekkiej atletyce.

MIĘDZYNARODOWE PROJEKTY

Duże zmiany w funkcjonowaniu szkoły przyniósł rok szkolny 2004/2005.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.