W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Muzeum Mazurskim odbyły się powiatowe obchody Dnia Kombatanta i Weterana. Towarzyszyła im wystawa zdjęć ukazujących życie mieszkańców Warszawy w latach 1945 – 1955.

To już 79 lat ...
Pierwszym punktem rocznicowych obchodów było otwarcie wystawy fotograficznej ukazującej życie mieszkańców Warszawy w pierwszych latach po wojnie

Tak jak co roku 1 września, przedstawiciele szczycieńskich organizacji kombatanckich spotkali się w Muzeum Mazurskim na uroczystości upamiętniającej rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z roku na rok jest ich już coraz mniej. – Jeszcze nie tak dawno temu nasi kombatanci wypełniali całą aulę Zespołu Szkół nr 2, dziś pozostała ich garstka – mówi z żalem starosta Jarosław Matłach, organizator obchodów.

Ks. dziekan Andrzej Wysocki odebrał z rąk starosty Jarosława Matłacha medal przyznany za zaangażowanie na rzecz środowisk kombatanckich

Pierwszym punktem uroczystości było otwarcie wystawy „Na nowo. Warszawiacy 1945 – 1955”, na którą składają się zdjęcia wybitnych fotoreporterów Polskiej Agencji Prasowej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.