W piątkowy ranek w wypadku samochodowym na trasie Pisz – Ruciane – Nida zginął Andrzej Kijewski, były burmistrz Szczytna i starosta szczycieński, radny powiatu trzech kadencji. Tragedia wydarzyła się, kiedy wiózł swojego 10-letniego syna na zawody sportowe w Piszu.

Tragiczna śmierć byłego burmistrza i starosty

ŚMIERĆ W DRODZE NA ZAWODY

Ta informacja wywołała poruszenie wśród wielu mieszkańców powiatu szczycieńskiego. Jeszcze w czwartkowy wieczór, Andrzej Kijewski, jako członek Kapituły, wręczał statuetkę „Juranda” laureatom nagrody. Nikomu spośród uczestniczących w gali nie przyszło do głowy, że widzą go po raz ostatni ...

W piątek 8 kwietnia rano Andrzej Kijewski wraz z 10-letnim synem Karolem jechał na regionalne zawody dwójek siatkarskich klas IV rozgrywane w Piszu. Pozostali uczniowie biorący udział w rozgrywkach wybrali się w drogę wynajętym busem. - Andrzej wszędzie sam woził syna, towarzyszył mu zawsze podczas każdych zawodów, w których chłopiec brał udział – mówi Anna Rybińska, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie.

Niestety, piątkowy wyjazd okazał się tragiczny.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.