30-letni Damian Świerdzewski reprezentujący KS ARCO Ława zwyciężył w 32. Maratonie Juranda. To aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski w maratonie. Czas, który uzyskał – 2:24:52 jest tylko o 2,5 minuty gorszy od najlepszego wyniku w historii szczycieńskiego maratonu.

Trzeci w Polsce, najlepszy w Lipowcu
Do rywalizacji w maratonie, półmaratonie i na 10 km przystąpiło 324 zawodników

Już po raz 32. na terenie powiatu szczycieńskiego rozgrywano Maraton Juranda. W tym roku ścigano się na trzech dystansach – głównym liczącym 42,195 km, półmaratonie i 10 km. Start i metę wyznaczono w Lipowcu. Jako pierwszy maraton ukończył Damian Świerdzewski, zawodnik KS ARCO Ława, uzyskując czas 2:24:52. To było jego już drugie zwycięstwo w Lipowcu. Rok temu wygrał na krótszym dystansie 10 km. Zwycięzca sam jest sobie trenerem i wyznawcą zasady, że aby osiągnąć sukces trzeba dużo i mocno trenować. Jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski w maratonie. Podczas zawodów w Dębinie udało mu się pokonać o 4 sekundy „zaczarowaną” granicę 2:22.00, co jest jego życiowym osiągnięciem.

W biegu głównym, z bardzo dużą przewagą nad rywalami, zwyciężył Damian Świerdzewski

Dwa tygodnie temu ukończył maraton w Łodzi na 11. miejscu z czasem 2:23:31, ale w gronie Polaków był 6.