Burmistrz Pasymia Marcin Nowociński odwołał Rady Nadzorcze dwóch spółek komunalnych – Eko Pasym i ZGKiM. Na funkcje ich prezesa rekomendował powracającą do pracy w pasymskim samorządzie Barbarę Trusewicz. Swoją decyzję włodarz uzasadnia trudną sytuacją finansową spółek, a zwłaszcza sięgającą ponad 1 mln zł stratą. Odwołany prezes Ireneusz Rosik uważa, że to tylko pretekst. - Chodzi o zwolnienie miejsca osobie, która czeka w kolejce – mówi.

Trzęsienie ziemi w komunalnych spółkach
Teraz to Barbara Trusewicz pokieruje komunalnymi spółkami w Pasymiu. - Przykro mi, bo w sumie dla tej firmy przepracowałem 17 lat – komentuje sposób, w jaki żegnają się z nim nowe władze gminy odchodzący prezes Ireneusz Rosik

NIEZADOWOLONY BURMISTRZ

W obu pasymskich spółkach komunalnych – zajmującej się odbiorem odpadów Eko Pasym oraz ZGKiM, wraz z nadejściem nowej władzy, nastąpiło prawdziwe trzęsienie ziemi. Z dniem 1 czerwca burmistrz Marcin Nowociński odwołał ich Rady Nadzorcze i powołał nowe. Te w poniedziałek, na wniosek włodarza, zdecydowały o odwołaniu z funkcji prezesa Ireneusza Rosika i powołaniu na jego miejsce Barbary Trusewicz. Burmistrz tłumaczy, że zmiany są podyktowane trudną sytuacją finansową obu spółek.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.