Orlen Reklama Top

Już niebawem na terenie gminy Świętajno powstaną duże inwestycje - lotnisko dla samolotów małolitrażowych, ośrodek nauki jazdy konnej, plantacja wierzby i zakład przetwórstwa drewna z zapotrzebowaniem mocy większej niż ta, z której korzysta IKEA w Wielbarku. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi Krzysztofa Kolczyńskiego, asystenta wójt ds. przedsiębiorczości.

Tu będzie lotnisko, a tam druga Ikea
Wystąpienie Krzysztofa Kolczyńskiego zrobiło wrażenie na radnych. Nikt już nie domaga się obniżenia mu poborów.

Mimo wcześniejszej zapowiedzi wójt Alicji Kołakowskiej, jej asystent Krzysztof Kolczyński pozostanie na swoim stanowisku. W tegorocznym budżecie zarezerwowano, ale tylko na pierwsze półrocze, środki na jego pobory. Apel zdecydowanej większości radnych do wójt domagających się obniżenia ich o połowę pozostał bez echa.

Postulat radnych wynikał z rozczarowania działaniami asystenta, którego zadaniem miało być pobudzenie w gminie życia gospodarczego i pozyskiwanie inwestorów. Efekty jego pracy nie satysfakcjonowały samorządowców. To już jednak jest nieaktualne. Podczas ostatniego w ubiegłym roku wspólnego posiedzenia komisji asystent przedstawił informację ze swoich dokonań związanych z pozyskiwaniem inwestorów dla gminy Świętajno i współpracy z przedsiębiorcami. Wystąpienie Kolczyńskiego zrobiło na radnych spore wrażenie, bo ci zapomnieli już o żądaniu obniżenia mu pensji.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.