Postawienie masztów z flagą biało-czerwoną w Rozogach i Dźwierzutach nie dojdzie ostatecznie do skutku. Obie gminy zrezygnowały z tego zamiaru, tłumacząc to brakiem środków na sfinansowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę. Inaczej zareagowało Jedwabno.

Tylko Jedwabno postawi maszt
W ramach projektu „Pod biało-czerwoną” na terenie powiatu szczycieńskiego stanie maszt tylko w Jedwabnie, przed siedzibą Urzędu Gminy

Wojewoda Artur Chojecki nie sfinansuje kosztów wykonania dokumentacji na budowę masztu, który w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” miał stanąć na placu przy GOK-u w Rozogach. Z wnioskiem takim wystąpił wójt Zbigniew Kudrzycki, kiedy okazało się, że do otrzymanych od rządu 8 tys. zł na zakup i montaż potrzeba jeszcze kilka tysięcy złotych na sfinansowanie dokumentacji do uzyskania pozwolenia na budowę. - Wojewoda stwierdził, że 30 września minął termin wnioskowania o dodatkowe środki z rezerwy celowej budżetu państwa. Tym samym praktycznie zamknął nam możliwość sfinansowania dokumentacji na budowę masztu – poinformował radnych podczas sesji Rady Gminy wójt Zbigniew Kudrzycki.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.