Wprawdzie 75. rocznica powstania szkoły minęła w roku ubiegłym, ale swój jubileusz szczycieńska „Dwójka” świętowała w minionym tygodniu. Powodem opóźnienia była oczywiście pandemia, która i teraz ograniczyła program uroczystości.

Uczy i bawi od 75 lat
Jubileuszową pamiątką jest świeżo zasadzona choinka

Szkoła Podstawowa nr 2 powstała w roku zakończenia drugiej wojny światowej. W pierwszych tygodniach funkcjonowania dzieliła budynek z nieistniejącą już „Jedynką”. Obie placówki mieściły się w gmachu przy ul. Kasprowicza. Potem przez ćwierć wieku jej siedzibą był poniemiecki obiekt znajdujący się naprzeciwko kościoła WNMP, czyli obecny ZS 1. Od roku 1970 dzieci uczą się w budynku wzniesionym przy ul. Kętrzyńskiego. Patron ulicy został także patronem szkoły, będącej od lat 90. ubiegłego wieku placówką z oddziałami integracyjnymi, czyli funkcjonującą z myślą o dzieciach niepełnosprawnych.

To oczywiście historia w skrócie, ponieważ przez 75 lat w szkole zmieniło się bardzo dużo. I wciąż zmienia. Okazją do przypomnienia minionych lat był świętowany przez cały miniony tydzień jubileusz.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.