Przez Szczytno po raz pierwszy przemaszerował Orszak Trzech Króli. Organizatorzy mogą mówić o dużym sukcesie, bo zgromadził on tłumy mieszkańców. Barwny korowód przeszedł z pl. Juranda do parku przy Szkole Podstawowej nr 3, by oddać symboliczny pokłon nowo narodzonemu Jezusowi.

Udany debiut orszaku
W parku przy SP nr 3 nastąpiło oddanie pokłonu oraz złożenie darów nowo narodzonemu Jezusowi

Orszaki Trzech Króli mają w Polsce już dość długą tradycję i odbywają się w kilkuset miejscowościach. Do niedawna na ich liście nie było Szczytna, choć w powiecie podobne wydarzenia organizowano w Dźwierzutach czy Jedwabnie. W tym roku po raz pierwszy orszak przeszedł wreszcie również przez stolicę powiatu. Jego inicjatorką, co podkreślano na zakończenie imprezy, była poprzednia burmistrz miasta Danuta Górska. Pomysł podchwyciły parafie dekanatu Szczytno, lokalne stowarzyszenia, szkoły oraz liczne grono wolontariuszy. Ich wysiłek nie poszedł na marne, o czym można się było przekonać minionej niedzieli. Uroczystości rozpoczęły się mszami odprawionymi jednocześnie we wszystkich szczycieńskich kościołach około godz. 11.00. Po nich nastąpiła zbiórka uczestników orszaku na pl. Juranda. Licznie przybyłych mieszkańców powitał ks. dziekan Andrzej Wysocki.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

Chętnych do wspólnej fotografii z trzema królami nie brakowało
Na trasie orszaku odgrywane były biblijne sceny
Pod sceną w parku zgromadziły się tłumy mieszkańców
W role pastuszków wcielili się radni Sławomir Staszak (z lewej), Rafał Kiersikowski (w środku) oraz były komendant straży pożarnej Mariusz Gęsicki
Zwycięzcy konkursu na najładniej przebraną rodzinę