Niewykluczone, że gmina Jedwabno będzie pierwszym samorządem w powiecie szczycieńskim, który nawiąże współpracę partnerską ze swoją ukraińską odpowiedniczką. Wolę taką wyrazili przedstawiciele delegacji z Wielkiej Dymerki, gminy leżącej w podkijowskim rejonie Browary. To właśnie ponad trzydziestu jej mieszkańców w pierwszych dniach wojny znalazło schronienie w Jedwabnie i okolicach.

Ukraińcy chcą współpracy
Wójt Sławomir Ambroziak (z lewej) odebrał od delegacji z gminy Wielka Dymerka podziękowania za pomoc, której mieszkańcy gminy Jedwabno udzielili Ukraińcom w pierwszych tygodniach wojny

PODZIĘKOWANIA ZA POMOC I SERCE

W minionym tygodniu odwiedziła Jedwabno delegacja z gminy Wielka Dymerka leżącej w rejonie Browary w obwodzie kijowskim. Na jej czele stał zastępca mera Oleksandr Kucenko, który wręczył wójtowi Sławomirowi Ambroziakowi podziękowania za to, że samorząd Jedwabna udzielił pomocy przybyszom z Ukrainy w pierwszych tygodniach rosyjskiej inwazji. Łącznie schronienie znalazło tu 35 mieszkańców podkijowskiej gminy. - W większości przyjechali do nas w marcu, a w maju, po wyparciu najeźdźców spod Kijowa, wrócili do swoich domów – wspomina Ambroziak. Dodaje, że wręczone przez ukraińską delegację podziękowania są skierowane do wszystkich mieszkańców gminy Jedwabno, którzy okazali pomoc i serce Ukraińcom, często udostępniając im dach nad głową.

PROPOZYCJA WSPÓŁPRACY

Wizyta miała również inny cel.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.