Pandemia koronawirusa po raz drugi próbowała wygrać z naszym Plebiscytem na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Szczycieńskiego – ale jej się ponownie nie udało. Wyniki 24. edycji naszego głosowania kibiców ogłosiliśmy tradycyjnie, choć w lekkim poślizgiem, w restauracji „Zacisze”. W kategorii SENIOR triumfował Rafał Kot, wśród juniorów najlepszy był Karol Kijewski, a tytuł CZŁOWIEKA SPORTU przyznaliśmy Zbigniewowi Dobkowskiemu.

Ultramaratończyk i kulomiot górą
Laureaci w kategorii SENIOR

Od ponad roku czasy nie tylko dla sportu mamy trudne. Mimo rozmaitych uciążliwości, opóźnionych lub w ogóle odwołanych imprez nasi sportowcy trzymali rękę na pulsie i wykorzystywali każdą okazję, by trenować swoją dyscyplinę, a później brać udział w zmaganiach.Do Plebiscytu zgłosiliśmy w sumie 28 zawodników, par i tercetów. W pierwszy czwartek lata przyszedł czas, by wręczyć nagrody sportowcom wytypowanym przez kibiców i jednocześnie czytelników „Kurka”. Do naszej redakcji wpłynęło ponad 1200 kuponów.

Nagrody w kategorii JUNIOR musieli w większości odbierać rodzice i trenerzy - sportowe obowiązki młodych nie na wszystko pozwalają
Rafał Kot wbiegł tym razem na 1. miejsce podium

W kategorii JUNIOR zwyciężył po raz kolejny Karol Kijewski, kulomiot i dyskobol w jednym. Karol potwierdza swoją klasę i osiąga najlepsze na świecie wyniki w swojej kategorii wiekowej. Tuż za nim znaleźli się: jego kolega z klubu Jakub Borkowski i utytułowana pływaczka Karolina Piechowicz, która nie mogła uczestniczyć w ceremonii z powodu zgrupowania przed Mistrzostwami Europy.

Ubiegły rok oczami naszych sympatyków sportu należał do Rafała Kota, niestrudzonego ultramaratończyka, uczestnika, zwycięzcy i medalisty wielu imprez, których uczestnicy mieli do pokonania zazwyczaj od 100 km wzwyż, a bieganie nie kończyło się po paru godzinach.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.