Samorząd powiatowy świętuje swoje 15-lecie. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczystość, podczas której wręczono odznaczenia i podziękowania osobom zasłużonym dla lokalnej społeczności. Złoty Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP odebrał Kazimierz Samojluk, prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Szczytnie.

Urodziny powiatu

CZY JEST CO ŚWIĘTOWAĆ?

Gala z okazji 15-lecia reaktywacji samorządu powiatowego odbyła się w czwartek 6 marca w Miejskim Domu Kultury. Organizatorzy postanowili upamiętnić rocznicę, mimo pojawiających się głosów, że w dobie wysokiego bezrobocia i wyjazdów młodych ludzi z powiatu nie ma w zasadzie czego świętować. Uroczystość prowadzona przez starostę Jarosława Matłacha i jego zastępczynię Sylwię Jaskulską upłynęła pod znakiem podsumowań dokonań samorządu powiatowego oraz podziękowań osobom zasłużonym dla ziemi szczycieńskiej. W gali uczestniczył wojewoda warmińsko – mazurski Marian Podziewski, który odnosił się do słów krytyki pod adresem powiatów i postulatu ich likwidacji. Zapewniał, że ten szczebel samorządu jest potrzebny, co potwierdziło minione 15 lat.

- Niektórzy mówią, że samorządy powiatowe są niepotrzebne, bo stanowią część administracji rządowej, jaką kiedyś były urzędy rejonowe – przypominał wojewoda. - Jednak powiaty s pełniają swoją rolę, bo są bliżej mieszkańców – podkreślał.

PODZIĘKOWANIA I ODZNACZENIA

Kulminacyjnym punktem gali było wręczenie odznaczeń nadanych przez Prezydenta RP.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.