Urząd Gminy w Jedwabnie od ponad miesiąca przeżywa prawdziwy najazd kontrolerów. Przedstawiciele Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Urzędu Wojewódzkiego sprawdzają dokumenty dotyczące Środowiskowego Domu Samopomocy. Chodzi m.in. o wydatkowanie dotacji na tę placówkę przez prowadzące ją stowarzyszenie Helper.

Urząd pod lupą kontrolerów
Kontrole dotyczące wydatkowania dotacji na ŚDS w Jedwabnie mocno irytują wójta Sławomira Ambroziaka: - Pracownicy urzędu, zamiast zajmować się bieżącymi sprawami, muszą dostarczać kontrolującym dokumenty i tłumaczyć się – mówi

NAJAZD KONTROLI

Trwające od początku lutego w Urzędzie Gminy Jedwabno kontrole RIO i Urzędu Wojewódzkiego mają związek ze śledztwem wszczętym przez Urząd Kontroli Skarbowej i Prokuraturę Regionalną w Białymstoku. Przypomnijmy, że dotyczy ono podejrzenia niezgodnego z przeznaczeniem wykorzystania dotacji na remont i wyposażenie Środowiskowego Domu Samopomocy przez prowadzące tę placówkę stowarzyszenie Helper. Kontrolerzy sprawdzają dokumenty związane m.in. z przekazywaniem i wydatkowaniem środków na ŚDS. Równolegle funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przesłuchują pracowników Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pensjonariuszy.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.