Realizowana kosztem ponad pół miliona złotych budowa pomostu na jeziorem w Piasutnie, mimo kilkumiesięcznej zwłoki, wciąż nie jest jeszcze zakończona. Mieszkańcy, nie chcąc już dłużej czekać, postanowili we własnym zakresie zagospodarować brzeg jeziora. Tu z pomocą przyszedł fundusz sołecki.

Usuną bałagan po wykonawcy
Sprzątaniem bałaganu, jaki po sobie zostawił wykonawca pomostu, zajmą się teraz mieszkańcy z sołtysem Bogdanem Komosińskim na czele

Świętajno to jedna z czterech, obok Jedwabna, Pasymia i Rozóg, gmin w powiecie szczycieńskim, w której funkcjonuje, od 6 lat, fundusz sołecki. W tym roku na realizację zapisanych w nim zadań zarezerwowano w budżecie 375 298 zł. Najwięcej z tego otrzymają największe sołectwa: Świętajno, Spychowo, Kolonia i Piasutno. To ostatnie sołectwo większość środków z przypadającego na nie 34 tys. zł przeznaczy na zagospodarowanie plaży nad jeziorem Piasutno. Początkowo tej pozycji nie było w planach, a jej wprowadzenie tydzień temu, w ramach korekty, wymusił bałagan powstały po budowie pomostu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.