Siedmiu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie brało udział w akcji gaszenia pożaru na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jak podkreślają, działania były utrudnione, bo aby dotrzeć do miejsc objętych ogniem, często musieli przemieszczać się pieszo.

Walczyli z ogniem nad Biebrzą
W akcji na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego łącznie uczestniczyło 70 strażaków z Warmii i Mazur

Na polecenie Komendanta Głównego PSP st. bryg. Andrzeja Bartkowiaka, do walki z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym zadysponowana została Kompania Gaśnicza „Warmia” z województwa warmińsko-mazurskiego, która jest częścią Centralnego Odwodu Operacyjnego.

Kompania składa się z 21 jednostek sprzętowych i 70 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z komend PSP województwa warmińsko-mazurskiego. W skład osobowy weszło dwóch operatorów bezzałogowych statków powietrznych, w celu szybkiego i bezpiecznego rozpoznania terenu działań oraz dokładnej lokalizacji miejsc objętych pożarem. Dodatkowo został zadysponowany pluton logistyczny.

Wśród strażaków, którzy brali udział w akcji nad Biebrzą było też siedmiu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.