W ostatnim w 2008 roku numerze „Kurka” postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi dyscyplinie, która nieczęsto gości na naszych łamach i która nie wszystkim kojarzy się ze sportem – wędkarstwu. W Szczytnie wciąż prężnie działa Koło „Odrodzenie”, a jego członkowie właśnie podsumowali mijający rok.
Zarząd szczycieńskiego koła zorganizował 16 zawodów, z czego połowa była przeznaczona dla młodzieży. Pod koniec sezonu wybrano najaktywniejszych zawodników roku. W kategorii kobiet zwyciężyła Renata Gulewicz, wśród seniorów wygrał Dariusz Ferens, natomiast w gronie juniorów szczególnie wyróżnił się Bartosz Nysztal.W Grand Prix Koła pierwsze miejsca zajęli: Tomasz Nysztal (dyscyplina podlodowa), Wojciech Stępkowski (spinning), Jadwiga Łuszczaniec (spławik, kobiety), Tomasz Nysztal (spławik, seniorzy), Bartosz Nysztal (spławik, juniorzy).
Szczytnianie mają też swoich reprezentantów w podlodowej kadrze Polski. Są nimi: Andrzej Talarek i Tomasz Nysztal, 8-krotny Podlodowy Mistrz Polski i 2-krotny uczestnik mistrzostw świata. Ten pierwszy, wraz z Adamem Grabowskim, reprezentują Szczytno w kadrze Okręgu Mazowieckiego. Do przyszłorocznej kadry okręgu zakwalifikowali się ponadto: Renata Gulewicz, Bartosz Nysztal i Dariusz Ferens.
Nieźle spisuje się również wędkarski narybek. Szczytnianie z Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej prowadzonej przez Adama Grabowskiego wystartowali w w Makowie Mazowieckim w Spławikowych Mistrzostwach Szkółek Wędkarkich Okręgu Mazowieckiego, zajmując 1. (Bartosz Nysztal) i 2. miejsce (Bartosz Stępkowski). Pokonali m.in. Macieja Gacia, aktualnego Mistrza Polski Kadetów.
- Warto też wspomnieć, że sędziowie z naszego koła sędziowali w zawodach okręgowych Grand Prix i w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – dodaje Tomasz Nysztal. - Członkowie społecznej Straży Rybackiej oprócz akcji przeciwko kłusownikom brali udział w licznych akcjach zarybieniowych.
Miała być pigułka, wyszła raczej piguła – Koło PZW nr 119 „Odrodzenie” ma się bowiem czym pochwalić.
(orz)