W najbliższą niedzielę 12 stycznia odbędzie się 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezy związane z tą akcją charytatywną nie ominą również naszego powiatu. Zaplanowano kwesty uliczne, koncerty, licytacje oraz mecze. Do wylicytowania będzie m.in. podwodny spacer z płetwonurkami.

Weekend z Wielką Orkiestrą

SZCZYTNO KWESTY I KONCERT

W najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 22. W tym roku w trakcie finału będą zbierane środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godną opiekę nad seniorami. Wydarzenia związane z największą w kraju akcją charytatywną zaplanowano także w powiecie szczycieńskim. W Szczytnie już od niedzielnego ranka na ulicach miasta, przed kościołami i marketami trwać będą kwesty. W południe w Miejskim Domu Kultury rozpocznie się koncert połączony z licytacjami. Podobnie jak w latach ubiegłych, na scenie wystąpią dzieci i młodzież ze szczycieńskich szkół podstawowych, gimnazjów i średnich. Wśród wykonawców znajdą się również zespoły działające przy MDK-u. - Od 16.00 planujemy bardziej rockowe granie – zapowiada szef szczycieńskiego sztabu Andrzej Materna. Oprócz stolicy powiatu, w skład sztabu wchodzą jeszcze Pasym, Jedwabno, Świętajno oraz Dźwierzuty. W sumie skupia on 90 wolontariuszy.

PASYM ZAGRAJĄ W SOBOTĘ

W orkiestrze tradycyjnie zagra też Pasym. W tym roku jednak główne imprezy zaplanowano nie na niedzielę, lecz sobotę 11 stycznia. Pierwsze akcenty związane z finałem WOŚP odbędą się jednak już w piątek 10 stycznia. Tego dnia o godzinie 16.00 w gimnazjum w Pasymiu zostanie rozegrany turniej służb mundurowych w halową piłkę nożną. Do udziału w nim zaproszono służbę więzienną, JW z Lipowca, policjantów oraz strażaków. W sobotę od 14.00 zaplanowano finał w gimnazjum. Wśród występujących znajdą się tradycyjnie m.in. zespoły szkolne i przedszkolne reprezentujące placówki z terenu gminy Pasym. Nie zabraknie również licytacji. Uczestnicy pasymskiej imprezy powinni zabrać na nią pełne portfele, bo jak zwykle będzie wiele atrakcji. Na licytację wystawiony zostanie m.in. element placu zabaw dla dzieci, karnety do pizzerii i na kebab, zezwolenia wędkarskie, noclegi w okolicznych pensjonatach, a nawet … podwodny spacer ze specjalną grupą płetwonurków połączony z instruktażem.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.