Święta, święta i niby po świętach, ale początek nowego roku to wciąż okres bożonarodzeniowy.

Weszliśmy w Nowy Rok Dekoracje świąteczne nadal zdobią wiele miejsc. Na naszym Facebooku pokazywaliśmy niedawno filmik z Jedwabna z efektownie prezentującym się domostwem. Do listy miejsc, o których warto wspomnieć, dopisać należy szczycieńską chatę mazurską, przed którą ustawiono figury postaci rodem z widowiska misteryjnego (fot. 1).

Akcentów bożonarodzeniowych nie brakuje nawet na cmentarzach. Poczucie więzi z tymi, których już nie ma, tworzą m.in. odpowiednio wyglądające znicze, stroiki czy nawet choinki (żywe) udekorowane bombkami, światełkami i girlandami (fot. 2).

 

 

 

 

 

 

DWORZEC CZĘŚCIOWO GOTOWY

Chcieliśmy mieć otwarty dworzec kolejowy – no to mamy. Z poślizgiem prawie dwuipółletnim i otwarty zdecydowanie nie do końca - ale mamy. Było to coś w rodzaju gwiazdkowego prezentu od kolei – wejście główne otworzono 23 grudnia. Remont w gruncie rzeczy skończył się już jakiś czas temu, trwały jednak perturbacje z oddaniem przyłączy gazowych i energetycznych. Jak widać z lewej strony fot. 3. , na zewnątrz zostały jeszcze jakieś kable, które mają najprawdopodobniej charakter tymczasowy. Znikło za to ogrodzenie oddzielające główny dworcowy budynek. Do końca roku nie można było jednak wjechać na wybudowany już kilkanaście miesięcy temu parking, który wciąż jest otoczony siatką. Kilka miejsc postojowych zajmują ponadto kontenery dworca tymczasowego. Prowadzi to do nieco dziwnych sytuacji. Widoczny na fot. 3 biały samochód nie przymierza się do skręcenia w lewo lub prawo – został w taki kuriozalny sposób zaparkowany. Kierowca (spoza Szczytna) najwyraźniej nie wiedział, gdzie można zatrzymać na kilkanaście minut swój pojazd.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.