Rozbudowa drogi powiatowej Warchały – Brajniki – Witowo nie może doczekać się realizacji. Na przeszkodzie stoi sprzeciw jednego z mieszkańców Brajnik. Mężczyzna złożył kolejne odwołanie w tej sprawie, tym razem do Naczelnego Sądu Administracyjnego. - Na rozstrzygnięcie możemy czekać nawet dwa lata – załamuje ręce wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak.

Weto dla drogi w Brajnikach
Wąska droga do Brajnik jest niebezpieczna dla przemierzających ją mieszkańców i turystów, jednak nieprędko doczeka się poszerzenia

WYCZEKIWANA INWESTYCJA

O zawirowaniach wokół rozbudowy drogi powiatowej Warchały – Brajniki – Witowo, pisaliśmy blisko rok temu. Szacowana na kilka milionów złotych inwestycja wciąż nie może doczekać się nawet rozpoczęcia, choć przymiarki do jej realizacji trwają już od 2015 r. Jest to jeden z newralgicznych odcinków w gminie Jedwabno. Licząca 4 kilometry droga biegnie od DK nr 58 poprzez teren sąsiadujący z hotelem „Natura Mazur” w Warchałach. Wzdłuż niej znajdują się atrakcyjne plaże, ośrodki wypoczynkowe i pensjonaty. Latem miejsca te przeżywają prawdziwe oblężenie. Tymczasem stary, pamiętający czasy PRL-u asfalt, jest na tym odcinku wąski i popękany. W sezonie turystycznym wzdłuż drogi parkują liczne samochody, stwarzając duże zagrożenie, poprzez blokowanie dojazdu służbom ratowniczym.

Władze gminy Jedwabno kilka lat temu porozumiały się ze starostwem w sprawie jej rozbudowy. Zakres inwestycji miałby obejmować poszerzenie drogi, wykonanie nowej nawierzchni, budowę ścieżki rowerowej od hotelu w Warchałach niemal do samych Brajnik, w tej ostatniej wsi także położenie chodnika, którego teraz tam nie ma. Dodatkowo miały też powstać nowe punkty oświetleniowe.

SPRZECIW MIESZKAŃCA

Początkowe założenia mówiły o tym, że zadanie zostanie wykonane w dwóch etapach i zakończone w 2018 r. Jak się okazało, były to tylko pobożne życzenia. Inwestycja od samego początku napotykała poważne trudności.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.