W czwartkowy wieczór odwiedziłem szczycieński Pub nr 9 i obejrzałem tam wspaniały koncert pod nazwą „Wieczerza żydowska” w wykonaniu zespołu Warmia Klezmer Band. Widowisko na najwyższym poziomie. W zasadzie nie powinienem się temu dziwić, bowiem nasz szczycieński klub cieszy się ogólnopolską renomą i formalnie, od ośmiu lat, jest oficjalnie zrejestrowany, jako „Kabaretowa scena Trójki”. Trójki, czyli trzeciej rozgłośni Polskiego Radia.

Wieczerza żydowska w pubie nr 9
Warmia Klezmer Band i Wiesław Nideraus (w kapeluszu)

„Ojcem chrzestnym” Dziewiątki jest Artur Andrus, natomiast miejscowymi animatorami działalności scenki są Jacek Jastrzębski oraz znakomity aktor estradowy i niezrównany kabareciarz Wiesław Nideraus. Warto dodać, że w Polsce tylko trzy kluby zasłużyły sobie na zaszczytną przynależność do radiowej, trójkowej rodziny. Oprócz Szczytna i oczywiście Warszawy, nazwą „Kabaretowa scena Trójki” firmowany jest klub w Łodzi, o nazwie „Przechowalnia”, prowadzony przez Andrzeja Poniedzielskiego. Nic zatem dziwnego, że w naszej Dziewiątce występowały już takie sławy jak Urszula Dudziak, Magda Umer, Elżbieta Jodłowska, Marian Opania, Alosza Awdiejew i jeszcze inni, nie mniej znani artyści. Pośród nich kabaretowi radiowcy z Trójki, czyli Artur Andrus, Tomasz Jachimek oraz Krzysztof Daukszewicz. Tyle o Pubie nr 9. Wróćmy do czwartkowego koncertu.

Zespół Warmia Klezmer Band to czteroosobowa grupa muzyków. Naprawdę muzyków „z najwyższej półki” - znam się na tym. Razem z nimi śpiewa znakomita piosenkarka Ewa Kaliszuk oraz kabaretowy artysta (Kaczki z Nowej Paczki) Andrzej Brzozowski.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.