W środę 20 lutego tuż po godzinie 14.00 z przejeżdżającego przez centrum Szczytna pojazdu wyciekł olej hydrauliczny. Plama niebezpiecznej substancji o szerokości 30 centymetrów ciągnęła się przez ulice Sienkiewicza, Odrodzenia i Kościuszki. Wyciek spowodował utrudnienia w ruchu na głównym rondzie. Plamę oleju usunęli strażacy przy pomocy sorbentu. W czasie akcji ruchem na rondzie kierowała policja.
Wichura w natarciu
Silny wiatr wiejący w miniony piątek i sobotę dostarczył wiele pracy strażakom z terenu powiatu. Interweniowali oni głównie przy usuwaniu połamanych konarów utrudniających ruch na drogach. Sytuacje takie miały miejsce m.in. w Zabielach, Jedwabnie oraz na ul. Wielbarskiej w Szczytnie. Wiatr naruszył także blachę stanowiącą element poszycia dachowego szczycieńskiego ratusza oraz blachę nad wejściem do Sądu Rejonowego. Złamana gałąź spadła również na dach budynku mieszkalnego w Spychówku, gm. Świętajno. Nikomu z mieszkańców nic się nie stało. Uszkodzona została za to blacha stanowiąca pokrycie dachowe. Straty oszacowano na ok. 500 złotych.
Piraci, strzeżcie się
Wyposażony w wideorejestratory nowy samochód szczycieńskiej policji to prawdziwy postrach piratów drogowych. Wszyscy ci, którzy mają skłonność do zbyt szybkiej jazdy oraz do łamania innych przepisów ruchu drogowego powinni się mieć na baczności.
O tym, że na drogach powiatu nie brak lekkomyślnych kierowców świadczą dane z trzech dni pracy nowego pojazdu. W czwartek 21 lutego policjanci patrolujący nim drogi wystawili dziewięć mandatów na łączną sumę 2 tysięcy złotych. Następnego dnia ujawniono jeszcze więcej naruszeń prawa. Wystawiono dwanaście mandatów na kwotę 3,5 tysiąca złotych. Podobnie było dzień później, kiedy policjanci wystawili jedenaście mandatów na sumę 3,6 tys. złotych.
Rekordzistą okazał się kierowca fiata pandy. Mknął on 168 km/h na odcinku drogi, na którym maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 90 km/h. Amator szybkiej jazdy otrzymał mandat w wysokości 500 złotych. Nie gorszy od niego był kierowca volkswagena. Pędził z prędkością 126 km/h drogą, na której obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Do tego jeszcze wyprzedzał na linii ciągłej. Tymi popisami zapracował na mandat w wysokości 500 złotych oraz 15 punktów karnych.
Rozsypane zboże
W poniedziałek 18 lutego w Warchałach z przejeżdżającego samochodu wysypało się zboże. Zgubiony ładunek zalegał na odcinku ok. 400 metrów, utrudniając ruch pojazdów. Zboże uprzątnęli strażacy.
Opel wpadł do rowu
W piątek 22 lutego około godziny 17.00 na trasie Pasym - Olsztyn kierujący oplem vectrą na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym wpadł do przydrożnego rowu. Samochodem podróżował tylko kierowca. Mężczyzna nie odniósł jednak żadnych widocznych obrażeń.
Nadpalone ocieplenie
W niedzielę 24 lutego w budynku mieszkalnym w Ciemnej Dąbrowie, gmina Wielbark, pojawił się dym. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce stwierdzili, że pali się ok. 2 m2 ocieplenia wykonanego ze słomy. Ogień został w porę ugaszony. Nie spowodował on większych strat.
Flaszka w rękawie
W piątek 22 lutego około godziny 9.30 na „zakupy” do sklepu na ul. Żeromskiego w Szczytnie przyszedł 35-letni Krzysztof R. Mężczyzna próbował wynieść butelkę wódki o wartości ponad 16 złotych. Skradziony towar ukrył w rękawie kurtki. Został jednak zatrzymany. Był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał 2,3 promila alkoholu. Za swój czyn odpowie teraz przed Sądem Grodzkim.
Pomogą ofiarom przestępstw
W środę 27 lutego w ramach obchodzonego właśnie Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw w siedzibie KPP w Szczytnie na ul. Andersa w godzinach 12.00 - 18.00 dyżurować będą policjanci z pionu dochodzeniowo-śledczego i prewencji. Celem ogólnopolskiej akcji jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. - Każdy, kto padł ofiarą przestępstwa może się zwrócić do nas po radę i potrzebne informacje - mówi nadkomisarz Ewa Żyra z KPP w Szczytnie.