Stowarzyszenie Motocyklowo – Eksploracyjne „Mazur” chce wydzierżawić na dziesięć lat zabytkową wieżę ciśnień w Pasymiu wraz z pobliskim budynkiem łaźni. W planach ma urządzenie tu swojej siedziby oraz izby z pamiątkami historycznymi i punktu widokowego.
Władze Pasymia chętnego na dzierżawę wieży ciśnień szukały przez wiele lat, ale bez powodzenia. Wreszcie zainteresowanie obiektem wyraziło Stowarzyszenie Motocyklowo – Eksploracyjne „Mazur” działające na terenie gminy od sierpnia ubiegłego roku. Okres dzierżawy wynosi dziesięć lat.{akeebasubs !*}
Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.
Prezes Stowarzyszenia Motocyklowo – Eksploracyjnego „Mazur” Rafał Brzeziński zdradza, że w planach jest adaptacja budynku na siedzibę stowarzyszenia oraz urządzenie w nim izby z pamiątkami historycznymi. - Zajmujemy się nie tylko motocyklami, ale także poszukiwaniem znajdujących się pod ziemią ciekawych przedmiotów z przeszłości – mówi prezes. To właśnie one, odpowiednio opisane i przygotowane, można będzie oglądać na ekspozycji w wieży. Dodatkowo ma tam powstać także punkt widokowy. Konieczna jest również odnowa budynku, bo powoli zaczyna on już niszczeć. Na realizację swoich zamierzeń stowarzyszenie chce pozyskać dofinansowanie zewnętrzne. - Nasza wieża to przykład pięknej, niespotykanej już architektury. Szkoda, aby niszczała – mówi.
(ew){/akeebasubs}
