Od marca z lotniska w Szymanach znów będzie można polecieć do Niemiec. Ryanair uruchamia połączenia do Düsseldorfu. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy z rozczarowaniem przyjęli wiadomość o zawieszeniu przez przewoźnika cieszących się dużym powodzeniem lotów do Dortmundu.
Linia lotnicza Ryanair uruchamia nową trasę z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Od wiosny przyszłego roku podróżni będą mogli korzystać z regularnych lotów na lotnisko Düsseldorf-Weeze.{akeebasubs !*}
Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.
Pierwszy lot zaplanowano na 30 marca 2025 roku, a trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Podróż potrwa około 1 godziny i 55 minut, co czyni to połączenie szybkim i wygodnym sposobem na dotarcie na Warmię i Mazury z zachodnich Niemiec, jak również Holandii.
Lotnisko Düsseldorf-Weeze (kod IATA: NRN) położone jest w zachodniej części Niemiec,
w Nadrenii Północnej-Westfalii, zaledwie 5 km od granicy z Holandią.
Dzięki swojej lokalizacji jest idealnym miejscem dla podróżnych planujących biznesowe wizyty, jak i turystyczne wyjazdy. W promieniu mniej niż półtorej godziny dojazdu do lotniska, zlokalizowane są największe miasta Zagłębia Ruhry oraz Holandii: Düsseldorf, Dortmund, Kolonia, Duisburg, Essen, Bonn, Eindhoven, Nijmegen, Arnhem czy Tilburg. Nowe połączenie w skromnym rozkładzie lotniska w Szymanach ucieszy tych, którzy z rozczarowaniem przyjęli decyzję linii Wizzair o zawieszeniu lotów do Dortmundu. Stało się to w kwietniu ubiegłego roku. Węgierski przewoźnik tłumaczył te działania uziemieniem floty związanym z problemami z silnikami samolotów. Dla wielu było to niezrozumiałe posunięcie, zwłaszcza że loty do Dortmundu cieszyły się dużym powodzeniem.
- Uruchomienie nowego połączenia Ryanair do Düsseldorfu-Weeze to odpowiedź na potrzeby naszych pasażerów. Lokalizacja tego lotniska to idealny kompromis – daje mieszkańcom Warmii i Mazur wygodny dostęp zarówno do zachodnich Niemiec, jak i wschodniej Holandii. Wierzę, że to połączenie spotka się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób podróżujących turystycznie czy biznesowo, jak i tych odwiedzających rodzinę czy znajomych – mówi Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o.
Bilety są już w sprzedaży w systemie rezerwacyjnym przewoźnika na www.ryanair.com
(kee){/akeebasubs}
