Epidemia koronawirusa nie podcięła skrzydeł członkom Stowarzyszenia Twórców i Orędowników Kultury „Anima”. Choć część pomysłów musieli dostosować do nowej rzeczywistości, to wciąż nie brak im chęci do działania, czego efektem są realizowane przez nich projekty teatralne i muzyczne. Jeszcze w tym roku odbędzie się premiera spektaklu, który zostanie zrealizowany w formie teatru telewizji.

Wirus nie podciął im skrzydeł
Ewa Wasilewska zapowiada, że premierowy spektakl, którego główna akcja dzieje się w czasie plebiscytu na Warmii i Mazurach, odbędzie się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku

KULTURA W CZASIE ZARAZY

Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury „Anima” od lat realizuje szereg projektów muzycznych i teatralnych, z których najbardziej znane są „Mazurskie Wędrówki Teatralne”. W ramach przedsięwzięcia, w należącej do Nadleśnictwa Spychowo przedwojennej stodole – aktualnie artystycznej stodole „Chochół” – corocznie prezentowane były spektakle inspirowane mazurską historią. Czas epidemii sprawił, że w tym roku wiele pomysłów trzeba było zmienić i dostosować do nowej rzeczywistości. Wiadomo, że kolejnej premiery w Stodole na razie nie zobaczymy.

- Tę decyzję podjęliśmy w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Poza tym obiekt jest obecnie remontowany - tłumaczy Ewa Wasilewska ze Stowarzyszenia „Anima”.

Mimo to członkowie „Animy” wciąż pracują nad kolejnymi projektami, a z ich efektami będzie można zapoznać się już wkrótce.

Ewa Wasilewska przyznaje, że epidemia najbardziej wpłynęła na muzyczną działalność Transkapeli i Rodzinnej Kapeli Wasilewskich, które współtworzy m.in. wraz z mężem Robertem – prezesem Stowarzyszenia oraz córkami - Igą i Kają.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.