...sklepowe i monitory podsłuchowe. Gdy zaczynałam pracę 41 lat temu, hasłem przewodnim funkcjonowania naszej Spółdzielni było: REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU.

Witryny...
Witryny tego sklepu przyciągają uwagę, sprawiają też, że domy zlokalizowane po przeciwnej stronie ulicy Odrodzenia przeglądają się w tych szybach

W myśl tej zasady wszystkie okna poszczególnych placówek przemieniane były w specyficzne wabiki. Ekspozycja towarów miała na celu przyciągnięcie uwagi klienta i zwabienie do sklepu. Za wystrój witryn sklepowych i aranżację odpowiadały pracownice zatrudnione w dziale Organizacji i Techniki Sprzedaży. Ówczesnym Inspektorem Wystroju i Reklamy była Pani Danuta Koebcke, która posiadała niezwykły zmysł tworzenia niepowtarzalnych dekoracji. Na panie tworzące piękno sklepowe mawialiśmy Nasze Dekoratorki. Ze względu na to, że pracy miały moc, stworzono dla nich specjalną pracownię, która mieściła się w budynku przy ul. Ogrodowej, obecnie jest tam Piekarnia Majami. Wielokrotnie służbowo chodziłam do dekoratorni i widziałam jak adeptki sztuki tworzą niepowtarzalne piękno. Dekoracji było mnóstwo, na każdą porę roku, na każde święta, na każdą okoliczność.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.