Gmina Jedwabno należy do najbogatszych w powiecie szczycieńskim jeśli chodzi o dochód na głowę mieszkańca. Za to jej władzom wcale się nie przelewa. Pod względem osiągniętych dochodów liderem jest wójt Sławomir Ambroziak, ale na tle innych włodarzy jego zarobki nie są wcale najwyższe. Jeśli chodzi o posiadane nieruchomości, to niezmiennie w gminnym rankingu numerem jeden pozostaje przewodnicząca rady Elżbieta Brzóska.

Władza bez kokosów
Wójt Sławomir Ambroziak w ubiegłym roku zarobił najwięcej spośród samorządowców gminy Jedwabno, ale na tle innych włodarzy z terenu powiatu jest raczej Kopciuszkiem. Przewodnicząca rady Elżbieta Brzóska ma co prawda skromną nauczycielską emeryturę, ale należące do niej i męża gospodarstwo jest warte 6 mln zł

W GMINIE LIDER, W POWIECIE JUŻ NIE

Przegląd oświadczeń majątkowych władz gminy Jedwabno zaczynamy tradycyjnie od włodarza. Sławomir Ambroziak zgromadził na koncie nieco ponad 11 tys. złotych. W minionym roku z tytułu zatrudnienia uzyskał dochód w wysokości 117 297,47 złotych. To nieznacznie więcej od najmniej zarabiającej wójt w powiecie szczycieńskim, Alicji Kołakowskiej. Mimo to włodarz z Jedwabna przoduje pod względem wysokości wynagrodzenia w swojej gminie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.