Obawy związane z reformą sądownictwa, zagrożenie swobód obywatelskich i wolności słowa, skutki ustawy dezubekizacyjnej oraz problemy osób z niepełnosprawnościami to główne tematy poruszane podczas spotkania mieszkańców z rzecznikiem praw obywatelskich. Zdaniem Adama Bodnara, w Polsce następuje proces stopniowego podporządkowywania niezależnych instytucji władzy, która w porównaniu do opozycji zyskuje coraz bardziej uprzywilejowaną pozycję.

Władza dobija praworządność
Wśród przybyłych na spotkanie z rzecznikiem mieszkańców liczną grupę stanowili członkowie nowo zawiązanego Komitetu Wyborczego „Porozumienie Szczycieńskie”

REPRESYJNA USTAWA

Rzecznik praw obywatelskich dr Adam Bodnar spełnił swoją obietnicę złożoną na łamach „Kurka” miesiąc temu i ponownie odwiedził Szczytno. Przypomnijmy, że majowe spotkanie z nim w WSPol-u skończyło się klapą, bo zjawiła się na nim tylko jedna osoba. We wtorek było już znacznie lepiej. Frekwencja w sali konferencyjnej hotelu „Krystyna” dopisała. Mieszkańcy, w tym licznie przybyli członkowie i sympatycy nowo zawiązanego Komitetu Wyborczego „Porozumienie Szczycieńskie”, pytali rzecznika głównie o zagrożenia wynikające z wprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości reform sądownictwa, ograniczanie praw i swobód obywatelskich, podporządkowanie rządzącym mediów publicznych oraz problemy osób z niepełnosprawnościami.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.