- W nowym sejmie zasiądzie pięciu, a być może nawet sześciu posłów PiS z naszego okręgu – uważa wojewoda Artur Chojecki. W ubiegłym tygodniu zbierał w Szczytnie podpisy poparcia pod listą kandydatów swojej partii, na której zajmuje wysokie trzecie miejsce.

Wojewoda mierzy w szóstkę
Wojewodę Artura Chojeckiego w zbieraniu podpisów wspierali lokalni działacze PiS – Henryk Żuchowski (pierwszy z prawej) oraz Teresa i Zdzisław Moczydłowscy

Kampania wyborcza rozpoczyna się już na dobre. W najbliższy wtorek 3 września mija termin zgłaszania kandydatów na posłów i senatorów. Do tego momentu mają oni czas na zebranie wymaganej liczby podpisów poparcia pod listami wyborczymi. Żeby taka lista została zarejestrowana przez Okręgową Komisję Wyborczą kandydaci na posłów muszą dostarczyć co najmniej 5 tysięcy poprawnie złożonych pod nią podpisów. Zabiegającym o miejsce w senacie wystarczy zebrać 3 tysiące podpisów. W piątek na placu Juranda w Szczytnie o poparcie listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości zabiegał wojewoda Artur Chojecki, który startuje z trzeciego miejsca w okręgu olsztyńskim.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.