Od 1 stycznia wojewoda warmińsko – mazurski wstrzymał finansowanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie prowadzonego przez stowarzyszenie Helper. Powodem są wykryte w trakcie ubiegłorocznych kontroli nieprawidłowości finansowe dotyczące wydatkowania dotacji. Pensjonariusze mają być teraz skierowani do domów w ościennych gminach, ale z tym może być problem.

Wojewoda wstrzymał dotację Helperowi
Prezes stowarzyszenia Helper Tomasz Kaczmarek uważa, że wojewoda i jego urzędnicy, którzy wstrzymali dotację m.in. na ŚDS w Jedwabnie, powinni ponieść konsekwencje karne

LICZNE NIEPRAWIDŁOWOŚCI FINANSOWE

Wiadomość o wstrzymaniu finansowania przez wojewodę Środowiskowych Domów Samopomocy w Jedwabnie i Olsztynie podano podczas zwołanej w piątek 29 grudnia konferencji prasowej. Urzędnicy decyzję tę uzasadniali wynikami kontroli, które odbyły się w prowadzonych przez stowarzyszenie Helper placówkach w ubiegłym roku. - Wykazały one liczne nieprawidłowości w zakresie prowadzenia tych placówek pod kątem finansowym – mówił dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie Marcin Jastrzębski. W sumie wojewoda zakwestionował wydatki na kwotę około 1,4 mln złotych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.