Wojewoda uchylił uchwałę Rady Miejskiej w Szczytnie w sprawie nieudzielenia wotum zaufania burmistrzowi, stwierdzając, że została podjęta z rażącym naruszeniem prawa. Przemawiać za tym miało to, że brak w niej uzasadnienia, a argumenty podnoszone przez radnych w trakcie debaty nad raportem o stanie miasta nie były merytoryczne. Niewykluczone, że sprawą zajmie się wkrótce Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Wojewoda znów skasował im uchwałę
Burmistrz Krzysztof Mańkowski (z lewej) oficjalnie zapewnia, że nie cieszy się z rozstrzygnięcia wojewody. Z kolei przewodniczący Tomasz Łachacz uważa, że i tak niczego ono nie zmienia

BURMISTRZ UBOLEWA

Podczas sesji 31 maja miejscy radni, po raz trzeci z rzędu, nie udzielili wotum zaufania burmistrzowi Krzysztofowi Mańkowskiemu. Za było ośmioro, tylu samo opowiedziało się przeciw, a trzech członków rady się wstrzymało. W czerwcu wojewoda warmińsko – mazurski wszczął postępowanie nadzorcze w sprawie uchwały o nieudzieleniu wotum zaufania. Powodem był sygnał o jej niezgodności z przepisami prawa. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy za zaskarżeniem uchwały miał stać sam burmistrz.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.