Przystąpienie do przebudowy drogi powiatowej w Łuce bez środków zewnętrznych świadczy o niegospodarności włodarzy Rozóg i powiatu – mówił podczas ostatniej sesji Rady Gminy radny Mieczysław Dzierlatka.

Czy wójt i starosta wyrzucają pieniądze w błoto?
Wójt Zbigniew Kudrzycki (z prawej) do radnego Dzierlatki: - Zarzucanie mi niegospodarności jest wprowadzaniem ludzi w błąd

Poszło o kwestie dotyczące planowanej przebudowy drogi powiatowej Rozogi-Wielbark na odcinku przebiegającym przez Łukę. Kilka miesięcy temu starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach programu przebudowy dróg lokalnych. Niestety starania o uzyskanie 50% dotacji zakończyły się niepowodzeniem. Włodarze powiatu i Rozóg zadecydowali, że mimo to zadanie zrealizują wyłącznie siłami obu samorządów. To oznacza, że ich wkład finansowy będzie dwukrotnie wyższy niż wcześniej zakładano, czyli starostwo przekaże 700 tys. zł, a gmina Rozogi 300 tys. zł.

Rada powiatu wyraziła już w tej sprawie zgodę w maju. Teraz przyszła kolej na Radę Gminy Rozogi. W niej nie było jednomyślności.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.