W gronie samorządowców gminy Świętajno to nie wójt zarabia najwięcej. Alicję Kołakowską pod tym względem wyprzedza nie tylko jej zastępca Piotr Szopiński, ale też czterech radnych: Sławomir Grzegorczyk, Jerzy Fabisiak, Wiesław Zygmunt i Sebastian Cudnoch. Ten ostatni, w tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, osiągnął w ubiegłym roku najwyższy dochód.

Wójt nie ma kokosów
W gminie Świętajno to nie wójt jest najlepiej zarabiającym samorządowcem. Alicję Kołakowską pod tym względem wyprzedza m.in. jej zastępca, Piotr Szopiński

ILE ZARABIA KIEROWNICTWO?

W naszym cotygodniowym przeglądzie oświadczeń majątkowych lokalnych władz czas na gminę Świętajno. Spośród opisywanych przez nas dotąd samorządów, to swoisty fenomen. W odróżnieniu od nich, wójt nie jest tu wcale najlepiej zarabiającą osobą. Alicja Kołakowska nie ma koncie żadnych zasobów w walucie polskiej ani obcej. Z tytułu umowy o pracę w ubiegłym roku otrzymała 123 678,35 zł. Do spłaty ma dwa kredyty - konsolidacyjny w wysokości ponad 70 tys. zł i hipoteczny – ponad 40 tys. zł.

Pod względem zarobków przewyższa ją jej zastępca Piotr Szopiński.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.