Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie wniosła uwagi do planu zagospodarowania przestrzennego działki na ul. Warmińskiej w Jedwabnie, gdzie w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej powstać ma nowy budynek wielorodzinny. Teraz gmina musi udowodnić, że teren ten nie stanowi miejsca gniazdowania i żerowania ptaków, a to z kolei może opóźnić inwestycję. Decyzja urzędników irytuje wójta Ambroziaka, który twierdzi, że wskazany teren to zwykły ugór, a nie użytek zielony.

Wójt wkurzony na RDOŚ
Wójt Sławomir Ambroziak: - To nie jest żaden użytek zielony, a zwykły, wyschły ugór

TO NIE ŁĄKA, TYLKO UGÓR

Jedwabno jest jedną z miejscowości w powiecie szczycieńskim, w której powstać ma nowy blok mieszkalny w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Gmina wybrała na ten cel działkę na ul. Warmińskiej, w pobliżu istniejącego już osiedla. Inwestycja utknęła jednak w miejscu na etapie przygotowywania planu zagospodarowania przestrzennego. Swoje uwagi do niego wniosła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie. Wszystko przez to, że planowana zabudowa wielorodzinna ma być zlokalizowana na obszarze specjalnej ochrony ptaków Natura 2000 Puszcza Napiwodzko – Ramucka.

Z danych RDOŚ wynika, że teren objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego stanowi użytek zielony mogący być siedliskiem ptaków. Z taką interpretacją nie zgadza się wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.