Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie ma nowego komendanta. Został nim podinsp. Jakub Sylwestrzak. Szczycieńska jednostka jest mu dobrze znana, bo pełnił w niej służbę przez blisko jedenaście lat. Przez ostatnie trzy miesiące kierował komendą powiatową w Mrągowie.
Niespełna tydzień po awansie szefa szczycieńskich policjantów insp. Radosława Dracha na stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego w Olsztynie, Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie doczekała się nowego komendanta. We wtorek na tę funkcję został wprowadzony podinsp. Jakub Sylwestrzak. W uroczystości udział wziął m.in. komendant wojewódzki policji w Olsztynie insp. Mirosław Elszkowski. Przypomniał on, że podinsp. Sylwestrzak wraca do jednostki, w której zaczynał swoją służbę w policji i pracował przez blisko jedenaście lat.{akeebasubs !*}
Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.
Nowy szef szczycieńskich policjantów ma 41 lat. Urodził się w Szczytnie, ale mieszkał w Świętajnie. W stolicy powiatu ukończył szkołę średnią. Służbę kandydacką w policji rozpoczął w 2003 r. - Potem przez trzy lata służyłem w Warmińsko – Mazurskim Oddziale Straży Granicznej – wspomina komendant. Do policji wrócił, korzystając z możliwości, którą dawało porozumienie między tymi dwiema formacjami. W szczycieńskiej komendzie przez dwa lata służył w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego, kolejne trzy lata zajmował się tam organizacją służby. Od 2016 r. zajmował stanowiska kierownicze, najpierw zastępcy naczelnika, a potem naczelnika Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego i Ruchu Drogowego. W 2022 r. został powołany na stanowisko I zastępcy komendanta powiatowego w Braniewie, a po kilku miesiącach – I zastępcy komendanta miejskiego policji w Olsztynie. W kwietniu tego roku został komendantem powiatowym policji w Mrągowie.
(ew){/akeebasubs}
