Odwleka się termin rozpoczęcia budowy sklepu Biedronka. Powodem - słabsze wyniki finansowe portugalskiej firmy za ubiegły rok. Czy jest szansa na to, że inwestycja ruszy

w najbliższym czasie?

Odwleka się termin rozpoczęcia budowy sklepu Biedronka. Powodem - słabsze wyniki finansowe portugalskiej firmy za ubiegły rok. Czy jest szansa na to, że inwestycja ruszy w najbliższym czasie?

Wstrzymana Biedronka

ODŁOŻONA KONIUNKTURA

Wyrażane przez byłego już burmistrza Bernarda Miusa nadzieje na pobudzenie koniunktury gospodarczej w gminie Pasym na razie się nie spełniły. Budowa sklepu sieci Biedronka, która miała ruszyć pół roku temu, została wstrzymana. Powodem - słabe wyniki portugalskiej firmy odnotowane w ostatnim okresie. Tym właśnie jej władze tłumaczą wstrzymanie procesu inwestycyjnego w całym kraju. Wiadomo już, że nowych dyskontów będzie powstawać mniej niż wcześniej zaplanowano. Czy, a jeżeli tak, to kiedy sklep w Pasymiu powstanie?

{akeebasubs !*}

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

{/akeebasubs}{akeebasubs *}

- Nie mamy na ten temat żadnych informacji – mówi Wiesław Szubka, kierownik Referatu Rozwoju Gminy. Dodaje, że nabyta pod budowę sklepu 1-hektarowa działka przy zbiegu ulic Burskiego i Jana Pawła II została opłacona. Do kasy gminy wpłynęło 450 tys. zł. Z początku tempo prac zmierzających do budowy obiektu było bardzo duże - Inwestor ma już zrobione niezbędne uzgodnienia. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce przystąpi do budowy – informował „Kurka” kierownik Szubka wiosną ub. r. Do gminy zaczęli zgłaszać się już przedsiębiorcy zainteresowani lokalizacją usług w pobliżu planowanej inwestycji.

OGRANICZONA EKSPANSJA

Władze Biedronki zapewniają jednak, że nadal widzą duże możliwości rozwoju na polskim rynku. Do 2017 roku planują otworzyć co najmniej 300 nowych sklepów i zainwestować w tym okresie 700-800 mln euro. Na koniec trzeciego kwartału ub. r. sieć liczyła 2.527 placówek.

Ogólna sprzedaż Biedronki w Polsce wciąż rośnie. Problem w tym, że dzieje się tak wskutek otwierania nowych sklepów, co jest dla sieci bardzo kosztowne.

Mimo że jesteśmy pewni potencjału dalszego wzrostu polskiego rynku, zdecydowaliśmy się otworzyć mniej sklepów Biedronka w czwartym kwartale tego roku niż pierwotnie zakładano. Oznacza to, że proces ekspansji będzie kontynuowany tylko do końca października - można było przeczytać kilka miesięcy temu w komunikacie giełdowym portugalskiej spółki.

(o)

{/akeebasubs}