Zarządzone na 10 maja wybory Prezydenta RP w gronie polityków wywołują duże emocje. Rządzący chcą, aby odbyły się one w zaplanowanym terminie. Opozycja z kolei domaga się przesunięcia ich na później. Kilka dni temu jasne stanowisko w tej sprawie zajęli włodarze wszystkich szczycieńskich samorządów.

Wybory 10 maja - zadanie niewykonalne
Jeśli uwagi m. in. szczycieńskich samorządowców zostaną uwzględnione, na wyłonienie Prezydenta RP trzeba będzie poczekać przynajmniej kilka miesięcy

Starosta, burmistrzowie i wójtowie z powiatu szczycieńskiego skierowali pismo do przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Sylwestra Marciniaka. Zawiadamiają go, że nie widzą możliwości należytego przygotowania do wyborów oraz w sposób bezpieczny przeprowadzenia ich. Informują, że zgodnie z zaleceniami ograniczyli działania swoich urzędów i podległych jednostek. Nieczynne są także placówki oświatowe, które wyznacza się na siedziby komisji wyborczych. Przedstawiciele samorządów wyrażają obawy, że w zaistniałej sytuacji nie uda się w sposób prawidłowy zrealizować zadań wynikających z kalendarza wyborczego, a także skompletować składów obwodowych komisji wyborczych i zapewnić informatycznej obsługi.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.