Zainteresowanie udziałem w komisjach wyborczych było w tym roku tak duże, że do wyłonienia członków potrzebne było losowanie. Na przeszkodzie nie stanęło nawet to, że przysługujące im diety, w porównaniu do wyborów samorządowych, będą prawie o połowę niższe.

 

Wybory liczone ręcznieZMIANA JEDNEJ SIEDZIBY

Już za niespełna dwa tygodnie odbędzie się pierwsza tura wyborów na prezydenta RP. Głosowanie w Szczytnie odbywać się będzie w 24 lokalach wyborczych. W porównaniu do wyborów samorządowych, przeprowadzonych w listopadzie ub. r. zmieni się siedziba jednej komisji wyborczej. Krytykowany za trudny dostęp dla starszych i schorowanych osób – lokal w Miejskim Ośrodku Sportu na ul. Śląskiej zastąpi położony w pobliżu lokal w warsztatach Zespołu Szkół nr 1, który ma być przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Nie zmieni się natomiast liczba członków komisji. Ich składy będą dziewięcioosobowe, z wyjątkiem obwodów odrębnych wyznaczonych w szpitalu, DPS-ie i areszcie. Tam komisje będą szczuplejsze o dwie osoby.

OBNIŻONE DIETY

Z chętnymi do pracy w komisjach nie było w tym roku kłopotów. To może dziwić, bo wysokość przysługujących im diet została blisko dwukrotnie zmniejszona w porównaniu do niedawnych wyborów samorządowych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.