Wybory sołtysów i rad sołeckich w gminie Świętajno dobiegły już półmetka. Niespodzianek nie było, dopóki nie przyszła pora na Spychowo. Pełniąca tu funkcję sołtysa już od ośmiu lat Ksymena Klusek musiała uznać wyższość swojej rywalki. Ciekawostkę odnotowano też w Jerominach, gdzie schedę po długoletnim sołtysie Janie Wielku przejęła jego synowa Dominika.

Wybory na półmetku
Ksymena Klusek tylko ośmioma głosami przegrała walkę o reelekcję

ZIELONE

Wybory rozpoczęły się od sołectwa Zielone, najmniejszego, nie tylko w powiecie szczycieńskim. Tu na uprawnionych 18, głosowało 7 mieszkańców, którzy jednomyślnie opowiedzieli się za dotychczasowym sołtysem Arkadiuszem Zerą. Do Rady Sołeckiej wybrano: Szczepana Kulasa, Jana Pieńkosza i Stanisława Chorążego.

PIASUTNO

Bogdan Komosiński pełnić będzie funkcję sołtysa przez następną kadencję. Tak zadecydowało 38 mieszkańców, spośród 39 przybyłych na zebranie, podczas gdy uprawionych do tego było 364. Z sołtysem współpracować będzie Rada Sołecka w składzie: Jan Lisiewski, Sławomir Piekarski, Dagna Biernacka, Patrycja Kijuc, Tadeusz Skowroński i Adam Kozina.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.