Radni miejscy uchwalili budżet na 2022 r. W odróżnieniu od większości samorządów powiatu szczycieńskiego, towarzyszyła temu gorąca dyskusja, której głównym tematem była przebudowa stadionu na ul. Śląskiej. Wątpliwości budzi nie tylko jego lokalizacja, ale też sposób finansowania, a także obawy o to, że koszty zadania, tak jak w przypadku ruin zamku, znacząco wzrosną w stosunku do obecnych założeń.

Wyremontujmy wreszcie ten stadion
Choć dziś lokalizacja stadionu na ul. Śląskiej nie wszystkim radnym się podoba, to właśnie na ten obiekt miasto uzyskało dofinansowanie i opracowało dokumentację

CHCIELIŚCIE, TO MACIE

Burmistrz Krzysztof Mańkowski mógł odetchnąć z ulgą – podczas grudniowej sesji radni przyjęli budżet na 2022 r. W minionych kadencjach była to raczej formalność, ale w bieżącej, gdy między włodarzem a większością rady coraz częściej dochodzi do różnicy zdań, stuprocentowej pewności co do uchwalenia planu dochodów i wydatków wcale nie było. Głosowanie poprzedziła jednak gorąca dyskusja, której wiodącym wątkiem stała się jedna z największych planowanych w tym roku inwestycji – przebudowa stadionu na ul. Śląskiej. Radny Andrzej Dziuban domagał się od burmistrza przedstawienia mieszkańcom koncepcji obiektu, bo ci do tej pory jeszcze się z nią nie zapoznali, mimo że miasto dysponuje już gotową dokumentacją. Z kolei Mańkowski przypominał, że o budowie stadionu z prawdziwego zdarzenia mówi się już od lat, a głównymi inicjatorami tego, jeszcze za kadencji burmistrz Górskiej, byli radni PSL-u.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.